Dinar Haberleri Websitesine Hoşgeldiniz.
SAADET PARTİSİ AFYONKARAHİSAR İL BAŞKANINDAN 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ VE MİLLETİN ZAFERİ BASIN AÇIKLAMASI

15 Temmuz’un birinci yılında,  bu alçak girişime karşı tarihte emsali görülmemiş bir kararlılıkla karşı koyan aziz milletimize şükranlarımızı sunuyor,


Haber Tarihi : 14-07-2017  

SAADET PARTİSİ AFYONKARAHİSAR İL BAŞKANINDAN 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ VE MİLLETİN ZAFERİ BASIN AÇIKLAMASI

      15 Temmuz hain darbe girişiminin ihanetlerin en büyüğü ve acımasızı olduğunu belirten ŞENEL, Başta Hain  FETÖ Terör örgütü olmak üzere bütün ihanet şebekelerine rağmen, bu milletin sahip olduğu iman ateşinin hiçbir zaman söndürülemeyeceğinin altını çizdi. Umudu zinde ve sürekli tutmak, marşlarla, sloganlarla, kutlamalarla değil, 15 Temmuz’dan ders çıkarmakla mümkün olacağını kaydeden ŞENEL, bir daha 12 Eylül’ler, 28 Şubatlar ve 15 Temmuz’ların yaşanmamasını temenni ederim.

        Hazırlıkları yapılan 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü ile ilgili de hatırlatmalarda bulunan ŞENEL, “15 Temmuz darbe girişimi, son dönemde karşı karşıya kaldığımız ihanetlerin en büyüğü ve en acımasızıdır. Bu yüzden, 15 Temmuz gecesi milletimiz sadece bir darbe girişimini önlememiş, kendisine vurulmak istenen prangaları kırıp parçalamıştır. Bağımsızlığına ve iradesine konulmak istenen ipoteği yırtıp tarihin çöplüğüne atmıştır. 15 Temmuz’un birinci yılında,  bu alçak girişime karşı tarihte emsali görülmemiş bir kararlılıkla karşı koyan aziz milletimize şükranlarımızı sunuyor, tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Şehitlere çok şey borçluyuz. Elbette ne yapsak şükran borcumuzu ödeyemeyiz.  Ama onlara gönderilebilecek en güzel hediye, arkalarından okunacak Kuran-ı Kerim ve yapılacak dualardır. Bu yüzden Saadet Partisi teşkilatları 15 Temmuz’un birinci  yılında bütün şehitlerimiz için hatim kampanyası başlatmıştır” şeklinde konuştu.

      15 Temmuz gecesinin bütün vahametine rağmen, gelecek adına bir umut ortaya koyduğunun altını çizen ŞENEL şunları kaydetti:  Darbeye teşebbüs eden, kanlı cunta hareketinin içinde yer alan, Milletine kurşun sıkan, Meclisine bomba atan canilerden hesap sorulacak ve en ağır şekilde cezalandırılacaktır. Ancak bu süreçte asıl önemli olan; Türkiye’de, bir daha bırakın darbe yapmayı, hiç kimsenin darbeyi aklından bile geçiremeyeceği köklü hukuki, siyasi ve kurumsal dönüşümleri gerçekleştirmek olmalıdır.”


Haberle İlgili Ziyaretçi Yorumları
Bu haberle ilgili henüz hiç ziyaretçi yorumu yazılmamıştır. İlk yorumu yapmak için lütfen buraya tıklayınız...
  Ziyaretçi Yorumu
 
Bu Bölüme Ait Diğer Haberler