Dinar Haberleri Websitesine Hoşgeldiniz.
Özel Kolejde Radikal Kararlar Alındı

Kariyer ve Yıldız günleri adı altında ilçemizde kariyer edinmiş kişileri 1 saatliğine kendi hayatlarını anlatmalarını isteyeceğiz. Kariyer yapmış kişiler olarak ilçede bulunan kaymakam, hâkim, savcı, gazeteci


Haber Tarihi : 26-09-2017  

Özel Kolejde Radikal Kararlar Alındı

Dinar Özel Ünal Yılmaz Kolejinde geçtiğimiz hafta düzenlenen Okul Aile Birliği Toplantısında radikal kararlar alındı. 3. Yılını ve altın çağ olarak nitelendirilen dönemini yaşayan özel kolejde, öğrenci, veli ve okul üçgeninde çok önemli kararlar alınarak karşılıklı istişarelerde bulunuldu.

Toplantının içeriğiyle alakalı olarak bir açıklama yapan Dinar Ünal Yılmaz Koleji Müdürü Ünal Yılmaz şunları söyledi, “Öğretmenlerimiz, idarecilerimiz ve velilerimiz ile birlikte gerçekleştirmiş olduğumuz okul aile birliği toplantımız her yönden son derece olumlu geçmiştir. Toplantımızda aldığımız önemli kararlarımıza gelecek olursak; her yıl düzenlediğimiz aile okulumuza devam edeceğiz. Dolayısıyla aile okulumuz 4 Kasım 2017 günü başlayacak. Kitap okuma alışkanlığının kazanılması adına, en çok kitap okuyan öğrencilerimize 10 TL’lik kantin çekini hediye edeceğiz. Sosyal ve kültürel faaliyetler kapsamında ise, bağlama, satranç, folklor ve masa tenisi kurslarımızı açacağız. Her Cuma ise, kültürel etkinlikler adı altında yazar, şair, bilim adamı, sanatçıları tanıma çalışmaları olarak, Kariyer ve Yıldız günleri adı altında ilçemizde kariyer edinmiş kişileri 1 saatliğine kendi hayatlarını anlatmalarını isteyeceğiz. Kariyer yapmış kişiler olarak ilçede bulunan kaymakam, hâkim, savcı, gazeteci, ticaret adamı ve STK’lar gibi isimleri okulumuza davet edeceğiz” dedi.

Okul Konseyi Başkanı Seçilecek

Dinar Özel Ünal Yılmaz Koleji Müdürü Ünal Yılmaz okul aile birliği toplantısında alınan kararlar çerçevesinde bu yıl ilk defa okul konseyi başkanını öğrencilere seçtireceklerini bu bağlamda, öğrencilerin okul ile alakalı konularda daha ilgili bir hale geleceğini kaydetti. Okul ile alakalı konularda konseyin istek ve taleplerini okul yönetimi olarak yerine getireceklerini de belirten Yılmaz şunları söyledi, “Bu sistemde öğretmenlerimiz biraz daha geri planda yer alarak bazı kararların öğrencilerimiz tarafından alınmasını sağlayacak. Diğer bir alınan karar ise, her yıl öğrencilerimizi geziye götürüyorduk. İlk dönem 2 ikinci dönem 2 gezi olmak üzere toplamda 4 ayrı gezi düzenleyeceğiz. Akdağ’da öğrencilerimiz ile birlikte kamp yapacağız” dedi

İngilizce Konuşma Kursu Açılacak

Türkiye genelinde bulunan bütün öğrencilerin en büyük sıkıntısı olan İngilizce dersleri için yeni çözüm yolları üretmeye devam eden Dinar Özel Ünal Yılmaz Kolejinde İngilizce konuşma kursları düzenlenecek. Uygulamalı olarak İngilizce öğretmeni tarafından verilecek olan kurslarda eczane, market ya da farklı iş yerlerinde İngilizce olarak nasıl konuşulacağı, nasıl cümleler kurarak satın alacağı eşyaları isteyeceğiyle alakalı dersler işlenecek” dedi.

Muhtarlarla Özel Toplantı Yapılacak

Eğitimci Ünal Yılmaz, 3 yıldır ilçede eğitim-öğretim faaliyeti verdiklerini, kendilerine kurulduğu günden bugüne en büyük desteği veren muhtarlara teşekkür etmek ve karşılıklı istişare etmek amacıyla yemekli toplantı düzenleneceğini söyledi.


Haberle İlgili Ziyaretçi Yorumları
Bu haberle ilgili henüz hiç ziyaretçi yorumu yazılmamıştır. İlk yorumu yapmak için lütfen buraya tıklayınız...
  Ziyaretçi Yorumu
 
Bu Bölüme Ait Diğer Haberler