Dinar Haberleri Websitesine Hoşgeldiniz.
Özel Kolejde Kariyer Yıldız Günleri Düzenlendi

Kariyer Yıldız Günlerinde bir konuşma gerçekleştiren Özel Ünal Yılmaz Koleji Müdürü Ünal Yılmaz, Neden Kariyer günleri, neden her hafta sorusuna cevap vermek istiyorum diyerek şunları söyledi


Haber Tarihi : 30-09-2017  

Özel Kolejde Kariyer Yıldız Günleri Düzenlendi

Dinar Özel Ünal Yılmaz Kolejinde 2017-2018 Eğitim-Öğretim sezonunun ilk Kariyer Yıldız Günleri etkinliği gerçekleştirildi.

Dinar İlçe Kaymakamı Mustafa Şahin, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Şevki Karadeniz, Mehmet Ceylan, Dinar Mehmet Çavuş Anadolu Lisesi Müdürü Veysel Karaaslan, Dinar Anadolu Lisesi Müdürü Adem Tezcan, Öğrenci velileri ve öğrencilerin yakından ilgi gösterdiği programda Dinar’ın yetiştirdiği bağlama ustası olan Ozan Kul Mercan davetli ve konuşmacı olarak katılım gösterdi.

"Bozkırın tezenesi" Türk halk müziğinin efsane ismi, büyük Halk Ozanı Neşet Ertaş’ın 5.  ölüm yıl dönümünde anıldığı Kariyer Yıldız Günlerinde bir konuşma gerçekleştiren Özel Ünal Yılmaz Koleji Müdürü Ünal Yılmaz, Neden Kariyer günleri, neden her hafta sorusuna cevap vermek istiyorum diyerek şunları söyledi, “Üniversite kapısına kadar gelip de daha ne olacağını hedefine koymayan çok gençlere şahid oldum. Araştırdığımda doğru dürüst meslekleri tanımamış. Örnek model alacağı kişilerle karşılaşmamış. Araştırmamış Bilmiyor. Okullarda da fazla önem verilmiyor. İşte biz bugünden başlamak üzere her hafta saat 14.00’te Dinar ve çevresinde uğraştığı ya da mesleğinde zirve yapmış kişileri misafir edeceğiz. Başarı hikayelerinin yanında bize önerilerini dinleyeceğiz” dedi.

Ünal Yılmaz konuşmasının devamında “Aileniz sizin ilerde iyi bir iş sahibi olmanızı istiyor. Çünkü şunu çok iyi biliyorlar; Onlar gittikten sonra hayat mücadelesine siz yalnız başınıza devam edeceksiniz” diyerek şunları kaydetti, “Çevrenize bakın, aynı okuldan mezun olmuş kişiler faklı farklı pozisyonlarda çalışıyorlar. İki mühendis, birisi iş hayatında başarılı olmuş, ciddi bir inşaat şirketinde genel müdür olmuş, diğeri hala düşük bir ücretle şantiyelerde güneşin altında işçilerin başında koşturuyor. İki avukat birisi İstanbul’un ünlü bir avukatı olmuş, diğeri karın tokluğuna icra peşinde koşturan, karın tokluğuna çalışan bir avukat. Bu farkın sebebi nedir?

İyi ve kötü davranış sahiplerinin birlikte olduğu büyük bir laboratuvarda yaşıyoruz. İyileri taklit edelim, kötülerin yaptığını yapmayalım.

     Ağaç yaşken eğilir. Şimdiden kendi davranışlarımızı kontrol altına almaya başlamalıyız. Tüm kötü alışkanlıklar gibi, kötü davranışları da bırakmak zordur. Nezaketsizlik, tembellik, kabalık, küstahlık bir kere yerleşti mi bir daha bırakmak çok zordur. Onun için daha şimdiden kötü davranışlardan uzak kalmaya çalışalım.

Kendinize örnek alabileceğiniz insanlar seçiniz, onlar gibi olmaya çalışınız. Mükemmel gördüğünüz bir öğretmen, bir sınıf arkadaşınız, bir aile dostunuzu kendinize örnek alınız. Onun gibi konuşmaya, onun tavırlarını uygulamaya çalışınız. En önemli husus olarak da bunu yapmakta kararlı olunuz. Gelecekteki başarınızın davranışlarınıza bağlı olduğuna kendinizi inandırınız. İNANMAK BİR AMACI BAŞARMANIN YARISIDIR.

Yıllar geçtikten sonra sizin “İyi ki Dinar Ünal Yılmaz Kolejinde okumuşum” demenizi ,görev yaptığınız yerlerde sizin ÖZGÜR, ÖZGÜN, ÖZGÜVENLİ yetişmeniz için çırpınan  öğretmenlerimizi unutmamanızı , önce kendiniz, ailenize, ülkemize ve dünyamıza faydalı bir kişi olmanız en büyük arzumuz. Sizin bu yolculuğunuzda sizlere kılavuz olacak insanları takip edin.İşte Kariyer Yıldız Günlerinde misafirlerimizi iyi dinleyelim Alacağımız çok ders var” dedi.


Haberle İlgili Ziyaretçi Yorumları
Bu haberle ilgili henüz hiç ziyaretçi yorumu yazılmamıştır. İlk yorumu yapmak için lütfen buraya tıklayınız...
  Ziyaretçi Yorumu
 
Bu Bölüme Ait Diğer Haberler