Dinar Haberleri Websitesine Hoşgeldiniz.
HASTANEDE YANGIN TATBİKATI

Yararlanan vatandaşların birçoğu Dinar İtfaiye Ekipleri tarafından hastanenin ikinci katından alınarak acil servise getirildi


Haber Tarihi : 17-10-2017  

HASTANEDE YANGIN TATBİKATI

Dinar Devlet Hastanesinde Afyonkarahisar UMKE Ekiplerinin de  (Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri) katılımıyla yangın tatbikatı gerçekleştirildi.

Hastane içerisinde sebebi henüz belli olmayan bir nedenden ötürü çıkan yangında yaralanan ve yangının dumanından etkilenen vatandaşlara UMKE ve Dinar Devlet Hastanesi Yangın ekipleri müdahale ettiler. Yararlanan vatandaşların birçoğu Dinar İtfaiye Ekipleri tarafından hastanenin ikinci katından alınarak acil servise getirildi. Diğer yaralılar ise sedyelerle kurtarma ekipleri tarafından tedavi alanlarına getirildiler.

Dinar Devlet Hastanesi yönetimi yangın ihbarı alır almaz anında bir kriz masası oluşturarak, yapılacak olan işleri bu odadan yönetti. İlk etapta durum değerlendirmesi yapan Hastane Yönetimi yangın planlama ekipleriyle birlikte hareket ederek yangını en az hasarla atlattı.

Yaralıların tedavi edilmelerinin ardından hastane binası dışındaki toplanma alanında toplanan Devlet Hastanesi yönetici, personel ve UMKE ekipleri burada son toplantıyı yaparak tatbikatı sonlandırdı.

UMKE ekipleri tatbikat sonunda gazetecilere yaptığı açıklamalarında, her yıl düzenli olarak kamu binalarında yangın ve deprem tatbikatı gerçekleştirdiklerini, olası afet durumlarında ise kamu personellerinin nasıl hareket edeceklerini en iyi şekilde öğrendiklerini söyledi.

(Ramazan Gürbüz)


Haberle İlgili Ziyaretçi Yorumları
Bu haberle ilgili henüz hiç ziyaretçi yorumu yazılmamıştır. İlk yorumu yapmak için lütfen buraya tıklayınız...
  Ziyaretçi Yorumu
 
Bu Bölüme Ait Diğer Haberler