Dinar Haberleri Websitesine Hoşgeldiniz.
MİLLETVEKİLİ AV.ALİ ÖZKAYA’DAN MUHTARLAR GÜNÜ  MESAJI

Muhtarlar Günü′nü en kalbi duygularımla kutluyor, hizmetlerinden dolayı şükranlarımı selam ve sevgilerimi sunuyorum.


Haber Tarihi : 19-10-2017  

   MİLLETVEKİLİ AV.ALİ ÖZKAYA’DAN MUHTARLAR GÜNÜ  MESAJI

Milletvekili Av. Ali Özkaya 19. Ekim Muhtarlar günü nedeniyle yayınladığı mesajında;” 19 Ekim 2015 tarihli ve Resmi Gazetede yayımlanan genelgeyle her yıl 19 Ekim “Muhtarlar Günü” olarak kutlanmaktadır.

Muhtarlarımız demokrasimizin kılcal damarlarıdır. Temsil ettiği iradeyi, Türkiye Cumhuriyeti ibareli mühründen alan Muhtarlarımız, vatandaşlarımızın 24 saat kapısını çalabildiği ve kendisine daima yakın hissettiği kişilerdir.

Değerli muhtarlarımızı Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenli olarak ağırlayan Sayın Cumhurbaşkanımızın ve hükümetimizin kendilerine vermiş olduğu değer ortadır. Bu değeri hakkeden muhtarlarımız bizlerin sahalardaki en büyük destekçisi olmuştur.Köylerimize ve mahallelerimize kamu hizmetinin ulaşması konusunda hayati önem taşıyan muhtarlarımız devletimiz ile milletimiz arasında köprü vazifesi görerek en zor görevlerden birini üstlenmişlerdir.

15 Temmuz’da da tüm mahalleleriyle beraber canlarıyla kanlarıyla destan yazan muhtarlarımız bir kez daha milletin iradesine sahip çıkarak Ülkemizin istiklal ve istikbali için önemli rol üstlenmişlerdir. Bu vesileyle şehit muhtarlarımız Üsküdar İlçesi Acıbadem Mahallesi Muhtarı Mete Sertbaş’ı ve Ankara Kazan İlçesi Ahi Mahallesi Muhtarı Ali Anar’ı rahmetle anıyorum.  

Bu vesileyle 365 gün 24 saat çalışan, bir yönüyle yerel demokrasinin en eski örneği olan,  diğer yönüyle de bulunduğu mahalle veya köylerde devletimizin tüm kurumlarını temsil eden muhtarlarımızın ′Muhtarlar Günü′nü en kalbi duygularımla kutluyor, hizmetlerinden dolayı şükranlarımı selam ve sevgilerimi sunuyorum.” Dedi.

(Ramazan Gürbüz)


Haberle İlgili Ziyaretçi Yorumları
Bu haberle ilgili henüz hiç ziyaretçi yorumu yazılmamıştır. İlk yorumu yapmak için lütfen buraya tıklayınız...
  Ziyaretçi Yorumu
 
Bu Bölüme Ait Diğer Haberler