Dinar Haberleri Websitesine Hoşgeldiniz.
MUHTARLAR YEMEKTE BULUŞTU

Birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleştirilen yemek organizasyonunda muhtarların gününü bir kez daha kutlayan İlçe Kaymakamı Mustafa Şahin şunları söyledi


Haber Tarihi : 20-10-2017  

MUHTARLAR YEMEKTE BULUŞTU

19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle düzenlenen etkinliler çerçevesinde mahalle muhtarları İlçe Kaymakamı Mustafa Şahin’in de katıldığı akşam yemeğinde bir araya geldi.

Birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleştirilen yemek organizasyonunda muhtarların gününü bir kez daha kutlayan İlçe Kaymakamı Mustafa Şahin şunları söyledi, “Muhtarlık müessesinin kuruluş günü olan 19 Ekim tarihi Başbakanlığın 19 Ekim 2015 tarih 11 sayılı genelgesi ile "Muhtarlar Günü" olarak belirlenmiştir.Muhtarlık müessesesi 187 yıldır bu topraklarda varlığını sürdüren Osmanlıdan Cumhuriyete taşınan ender kurumlardan biridir. Muhtarlarımız bir yandan Köy ve Mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynarken, diğer yandan yönetime katılımın sağlanmasında önemli bir görevi yerine getirmektedir” dedi.

Dinar Muhtarlar Derneği Başkanı Sabri Can Bekle ise, İlçe Kaymakamına teşekkür ederek üzerinde Suçıkan resmi bulunan seramikten yapılmış bir plaket hediye etti. Dinar’da mahalle muhtarlarının birlik içerisinde koordineli bir şekilde çalışmalarını yürüttüğünü ifade eden Bekle, “Dinar’da muhtarlarımız gerçekten mahalleleri için gece gündüz çalışıyorlar. Sorunların çözümü noktasında her zaman birlikte hareket ediyoruz” dedi.

(Ramazan Gürbüz)


Haberle İlgili Ziyaretçi Yorumları
Bu haberle ilgili henüz hiç ziyaretçi yorumu yazılmamıştır. İlk yorumu yapmak için lütfen buraya tıklayınız...
  Ziyaretçi Yorumu
 
Bu Bölüme Ait Diğer Haberler