Dinar Haberleri Websitesine Hoşgeldiniz.
ÖZKAYA’NIN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Aziz şehitlerimizin kanlarıyla ve milletimizin büyük fedakarlıklarıyla kurduğu Cumhuriyetimizin müdaafası ve muhafazası bekamız açısından oldukça önemlidir


Haber Tarihi : 28-10-2017  

ÖZKAYA’NIN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Afyonkarahisar milletvekili Av. Ali Özkaya 29 Ekim Cumhuriyet bayramı nedeniyle yayınlamış olduğu mesajında:”Tarihi şan ve şerefle dolu yüce milletimizin, yedi düvele karşı göğsünü siper ederek istiklal mücadelesiyle kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin 94. yıldönümünü idrak etmekteyiz.

Aziz şehitlerimizin kanlarıyla ve milletimizin büyük fedakarlıklarıyla kurduğu Cumhuriyetimizin müdaafası ve muhafazası bekamız açısından oldukça önemlidir. 

Ülkemizin ilelebet payidar kalması için geçmişte sergilediğimiz birlik ve beraberliğe bugün herşeyden çok ihtiyacımız bulunmaktadır. 

“Ya İstiklal Ya İzmihlal” tercihiyle baş başa bırakılan bir milletin, neleri başarabildiği, bağımsızlık ve onuru için neleri göze alabildiği, bugün necip milletimiz üzerinde oyun oynayanlara en açık ispattır.

Yakın zamanda yaşadığımız 15 Temmuz hain darbe girişimi karşısında, milletimizin ortaya koyduğu tavır, bu topraklarda Cumhuriyetimizin Kuruluş dönemindeki ruhun, hala ne kadar diri olduğunun ifadesidir.

Kahraman Şehitlerimizin aziz kanlarıyla sulanarak her karışı vatan toprağı kılınan Türkiye Cumhuriyeti’nin yanan istiklal meşalesi ilelebet sönmeyecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını, vatan uğruna can veren aziz Şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, Milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.” Dedi.


Haberle İlgili Ziyaretçi Yorumları
Bu haberle ilgili henüz hiç ziyaretçi yorumu yazılmamıştır. İlk yorumu yapmak için lütfen buraya tıklayınız...
  Ziyaretçi Yorumu
 
Bu Bölüme Ait Diğer Haberler