Dinar Haberleri Websitesine Hoşgeldiniz.
AK PARTİDE İDRİS ER DÖNEMİ BAŞLADI

Dinar Belediye seçilerini kazanmak zorundayız. Belediyenin Ak Parti’de olmamasına rağmen merkezi hükümetimiz Dinar’a yatırımlarını aralıksız bir şekilde sürdürmüştür


Haber Tarihi : 04-11-2017  

AK PARTİDE İDRİS ER DÖNEMİ BAŞLADI

Adalet ve Kalkınma Partisi Dinar 6. Olağan Genel Kurulu Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri, Ali Özkaya, Hatice Dudu Özkal, Koordinatör Milletvekili Mehmet Nil Hıdır ve partililerin yoğun katılımlarıyla gerçekleşen kongre sonunda İdris Er dönemi başladı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla devam eden kongre sürecinde açılış konuşması yapan Ak Parti Eski İlçe Başkanı Burhanettin Yüksel, Yeni ve güçlü Türkiye yolunda kongrelerin bayrak yarışı olduğunu hiç kimseyi ayrıştırmadan sekiz buçuk yıl boyunca görev yaptıklarını söyledi.

Burhanettin Yüksel’in konuşmasından sonra birer konuşma yapan Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel’de yeni yönetim kurulu başkanı ve üyelerine başarılar dilediler.

Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Dudu Özkal kongrede yaptığı konuşmasında AK Parti’nin kongrelerde daha da güçlenerek çıktığını, Ak Parti’de hiç kimsenin koltuk derdinin olmadığını söyledi. Kardeşçe, birlik ve beraberlik içerisinde görevlerini en iyi şekilde yapacaklarını da kaydeden Özkal, Dinar Ak Parti Kadın Kolları çalışmalarını taktir ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Afyokarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya Ak Parti’nin 6. Dinar Olağan Genel Kurulunakatılarak bir konuşma gerçekleştirdi. Özkaya yaptığı konuşmasında şunları söyledi, “ Kurulduğu günden bugüne bir çok ağabeyimiz, kardeşimiz çeşitli kademelerde görevler yaptılar. Bu gün yeni bir yönetimle İdris Bey ile Ak Parti’nin bayrağı ilçede başarımız daha da artacaktır. Yeni arkadaşlara düşen ilk iş % 51 oy almış bir partinin Dinar Belediyesi seçimlerini kazanmasıdır. Sekiz buçuk yıldır Dinar’da bina ve tesis yapılmadı. Ama en az bin dönüm arazi imara açılarak 3 kat yapılmayacak yerlere 6’şar katlı binalar yapıldı. Dinar’ın deprem bölgesi olduğunu kimse unutmamalıdır. Dinar Belediye seçilerini kazanmak zorundayız. Belediyenin Ak Parti’de olmamasına rağmen merkezi hükümetimiz Dinar’a yatırımlarını aralıksız bir şekilde sürdürmüştür. İlçemizde devlet eliyle birçok yatırımlar yapılmaktadır. Bunların başında TOKİ evleri geliyor. Yeni yapılacak olan evlerle birlikte 2 bin konut yapılmış olacaktır. Okullar, hastaneler yapılanlar ortadadır. Termik santral ve diğer şirketlerde şimdilik 600 kişi çalışıyor. Termik santrale dönüştürülmeye başlanıldığında 3 bin ile 5 bin arasında insanımız çalışıyor. Bundan sonra da her zaman olduğu gibi birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarımızı yürüteceğiz” dedi.

Son olarak bir konuşma yapan Ak Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Av. İbrahim Yurdunuseven ise, Ak Parti’de görev yapmanın çok büyük bir gurur olduğunu kaydederek şöyle konuştu, “2019’da çokönemli iki seçim var. 30 Mart’a Dinar Belediye Başkanlığına mührümüzü vurmalıyız. 1 Kasım’da ise hedefimiz Afyon’da 6-0 olmalıdır” dedi.

Gerçekleşen konuşmaların ardından ilçe Başkanlığı seçimlerine geçildi. Tek Liste şeklinde girilen kongrede yönetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu. Yönetim Kurulu Başkanı İdris Er, Asil Üyeler: Seydi Bir, Mehmet Gürbüzer, Mehmet Uysal, Sevda Zobalı, Recep Ünlü, Mehmet Maralı, Kemal Başoğlu, Bilal Demiröz, Ramazan Şahin, Galip Uluağaç, Mustafa Şimşek, Ziya Aktaş, Hidayet Özdemir, Ramazan Porsuk, Yedek Üyeler ise, Alper Yıldız, Hasan Öztürk, Nazif Metehan Aydın, Mehmet Ali Oktay, Hasan Emral, Nuri Uğur, Özcan Utku, Ali Rıza Eryiğit.

(Ramazan Gürbüz)


Haberle İlgili Ziyaretçi Yorumları
Bu haberle ilgili henüz hiç ziyaretçi yorumu yazılmamıştır. İlk yorumu yapmak için lütfen buraya tıklayınız...
  Ziyaretçi Yorumu
 
Bu Bölüme Ait Diğer Haberler