Dinar Haberleri Websitesine Hoşgeldiniz.
VALİ TUTULMAZ UYARILARDA BULUNDU

Diğer illere göre eğitim seviyesinin düşük olduğunu belirten Vali Tutulmaz, öğretmenli konuruna yakışmayacak şekilde giyinen öğretmenlerin tespit edilmesini istedi


Haber Tarihi : 14-12-2017  

VALİ TUTULMAZ UYARILARDA BULUNDU

Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz Dinar’da merkeze bağlı ve köylerde bulunan muhtarlarla karşılıklı istişare toplantısı gerçekleştirdi. Dinar Park Ala Toplantı Salonunda yapılan programa İl Protokolünün yanı sıra, İlçe Kaymakamı Mustafa Şahin, Belediye Başkanı Saffet Acar, AK Parti İlçe Başkanı İdris Er ve ilçe protokolü katıldı.

Dinar’ın ve köylerin sorunlarının görüşüldüğü toplantıda, Vali Mustafa Tutulmaz şunları söyledi, “Afyonkarahisar’a güzel hizmetler yapılıyor. Ama iyinin daha da iyisi olduğunu biliyoruz. Bu toplantılarla ihtiyaçları belirliyoruz. Muhtarlar ve belediye başkanları aracılığıyla sorunlar iletiliyor. Bütün ilçelerimizi bu bağlamda geziyoruz. Köylerdeki problemlerin büyük bir çoğunluğu giderildi. Muhtarlarımızın en çok talepleri arasında yol ve düğün salonu var. Problemlerin çözümü noktasında muhtarlarımız önce ilçe müdürlerine, kaymakama, il müdürlerine ve son olarak valiliğe iletsinler. Bu silsileyi bozmayalım. Değerli muhtarlarımız görevleri başına seçimle geliyorlar. Seçim kazanmak kolay değil. Ama sorumluluğu var. Herkese eşit bir şekilde hizmet edilmelidir. İlçemizdeki kurumlarımızla koordineli bir şekilde çalışmanız gerekir. Kamu görevlileri sizlere hizmet etmek için varlar” dedi.

Silah Atmanın Önüne Geçeceğiz

Vali Mustafa Tutulmaz özellikle köy muhtarlarına yaptığı konuşmasında düğünlerde silah atmanın kesinlikle önüne geçileceğini bu konuda güvenlik güçleriyle birlikte kararlı olduklarını söyledi. Bizzat muhtarların kendilerini de uyaran Vali Tutulmaz şunları söyledi, “Muhtarlarımızın desteği ile silah atmanın önüne geçeceğiz. İstihbari çalışmalar önem vereceğiz. Düğünlerde arama yapacağız. Eğer muhtarlarda bu işin içinde olurlarsa onlarında silahlarını alır geri vermeyiz. Biz bu konuda çok kararlıyız” dedi.

Öğretmenler Giyimine Dikkat Edecek

Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz Dinar’da muhtarlarla yaptığı toplantıda Milli Eğitim Camiasını da uyardı. Diğer illere göre eğitim seviyesinin düşük olduğunu belirten Vali Tutulmaz, öğretmenli konuruna yakışmayacak şekilde giyinen öğretmenlerin tespit edilmesini istedi. Bu konuda Milli Eğitim Müdürlüğüne de gerekli talimatı veren Vali Mustafa Tutulmaz bir öğretmenin her yönüyle öğrenciye örnek olması gerektiğini kaydetti.

 

Konuşmaların akabinde ise muhtarlar vatandaşların sorunlarını aktardı. Gece görüşlü kamera isteyen muhtarlar böylelikle hem silah atmanın hem de hırsızlığın önüne geçeceklerini belirtti.

İlçede bir mahallede yaşanan doğalgaz sıkıntısını da dile getiren Ilıca Mahalle Muhtarı Mehmet Yılmaz, Dinar-Çivril çevre yolunun bir türlü trafiğe açılmadığını, böylelikle ılıca mahallesine doğalgazın gelmediğini söyledi.

Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar ise, mevcut Dinar Çivril karayolunun belediyeye henüz devir edilmediği, diğer Çivril yolunun trafiğe açılmasıyla birlikte Ilıca mahallesinde doğalgaz çalışmalarının başlayabileceğini, bütün projenin hazır olduğunu ve Dinar’ın % 82’sinin doğalgaza kavuştuğunu söyledi. (Ramazan Gürbüz)

 


Haberle İlgili Ziyaretçi Yorumları
Bu haberle ilgili henüz hiç ziyaretçi yorumu yazılmamıştır. İlk yorumu yapmak için lütfen buraya tıklayınız...
  Ziyaretçi Yorumu
 
Bu Bölüme Ait Diğer Haberler