Dinar Haberleri Websitesine Hoşgeldiniz.
DİNAR’DA ESNAF ODASI SEÇİMİ YAPILDI

Dinar Esnaf ve Sanatkârlar Odası olağan genel kurulu yoğun bir katılımla birlikte belediye kültür merkezi düğün salonunda yapıldı


Haber Tarihi : 11-01-2018  

DİNAR’DA ESNAF ODASI SEÇİMİ YAPILDI

S.Can Bekle 55 oy farkla oda başkanı seçildi

Dinar’da Aylar öncesinden seçim çalışmalarının başladığı Dinar Esnaf ve Sanatkarlar Odasının kazananı Sabri Can Bekle ve gurubu oldu. Burhan Özdemir ve gurubuna karşı 55 oy fark atarak seçimleri kazanan Bekle en genç oda başkanı unvanını da almış oldu.

Dinar Esnaf ve Sanatkârlar Odası olağan genel kurulu yoğun bir katılımla birlikte belediye kültür merkezi düğün salonunda yapıldı. Esnafların yakından ilgi gösterdiği oda seçimlerinde 685 üyenin 534’ü  Oy kullandı. Tek sıra halinde oy kullanma işlemlerini gerçekleştiren esnafların kararına göre Sabri Can Bekle 281Oy ile Dinar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığına seçildi. Diğer aday Burhan Özdemir ise 235 oy aldı.

Kongrenin Divan Kurulu Başkanlığını yapan Afyonkarahisar Esnaf Odaları Başkanı Abdülkadir Konak her iki adaya ve listeye de başarılar diledi.

Kongrede bir konuşma gerçekleştiren Esnaf Odası Başkan Adayı Sabri Can Bekle şunları söyledi, “Sayın divan çok değerli Dinar Esnaf ve Sanatkârları sözlerime başlarken öncelikle işinizden gücünüzden zamanınızdan fedakârlık ederek bu gün bu salonda bizleri yalnız bırakmayıp odanıza sahip çıktınığınız için ben bu topluluğu saygıyla sevgiyle selamlıyor ve bu güzel topluluğa büyük bir alkış istiyorum biz Dinar Esnaf ve Sanatkarına daha iyi hizmet verebilmek adına bu kutsal göreve talip olduk, Dinar Esnafının birlik ve beraberliğinin yeniden tesisi için Finansman ve kaynakları kolay ulaşım için seçimden seçime değil, her gün sizlerin yanında olmak için Esnaf ve Sanatkârın her platformda daha iyi temsili için güçlü genç çalışkan esnafça bir yönetim için Esnaf ve Sanatkârın Dinar’da geleceğini inşa etmek için tüm KOSGEB ve hibe projelerinin odamız tarafından takip edilip çözümlendirilebilmesi için sizlerin içinden bir esnaf kardeşiniz olarak sizlerin adayıyım değerli esnaf dostlarım nasip olur da bu görev siz değerli hazurun tarafından ben ve arkadaşlarıma tevdii edilirse dinar Esnaf ve Sanatkârına yani sizlere yakışır günüz şartlarına uygun modern bir hizmet binası yapmak için elimizden geleni yapacağız, hepinizi saygı sevgi ve muhabbetle selamlıyor ve çok teşekkür ediyorum,” dedi.” dedi.

Diğer bir aday olan mevcut başkan Burhan Özdemir ise, esnaflara yönelik yaptığı konuşmasında şunları kaydetti, “Sayın ortaklarımız 1963 yılında kurulan Dinar Esnaf ve Sanatkarlar odası bu güne kadar binası yoktu.. Bu binanın yerinin parasını biz 7 yılda zor ödedik. Dinar esnafından toplanan paralar ve aidatlarla bu binanın yerini satın aldık. Bu güne kadar biz huzur hakkı maaş almadık. Bura da verilecek olan 400 TL parayı biz yine almayacağız. Birde kendileri krediye uluşma kolaylığı diyor zaten krediye ulaşma yolu Esnaf Kefaletten geçiyor. Biz esnaflarımızın bütün evraklarını tamamlayıp gönderdiğimizde kredilerini onlar veriyor zaten. Hepinize saygılar sunuyorum.” Dedi.

Gerçekleşen olağan genel kurul toplantısına Belediye Başkanı Saffet Acar, Ak Parti ilçe başkanı İdris Er, MHP İlçe Başkanı Mustafa Karahan, Dinar Pancar Kooperatifi Başkanı Nuri Öztürk, Dinar Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Veysel Topçu, esnaflar, muhtarlar ve çok sayıda oda üyesi katıldı.

Kültür merkezinde yapılan kongrede güvenlik önlemleri en üst seviyede alındı. İlçe emniyet müdürlüğü ve ilçe jandarma komutanlığına ait birimler girişlerde üst araması yaptılar. Son derece güvenlikli ve kontrol altına yapılan seçimlerde hiçbir olay yaşanmadı.

(Ramazan Gürbüz)


Haberle İlgili Ziyaretçi Yorumları
Bu haberle ilgili henüz hiç ziyaretçi yorumu yazılmamıştır. İlk yorumu yapmak için lütfen buraya tıklayınız...
  Ziyaretçi Yorumu
 
Bu Bölüme Ait Diğer Haberler