Dinar Haberleri Websitesine Hoşgeldiniz.
Mv.  ÖZKAYA DİNAR’DA GALERİCİLERLE GÖRÜŞTÜ

AK Parti Milletvekili Ali Özkaya’nın galericiler sitesi önerisine sıcak bakan esnaflar kendi görüş ve fikirlerini aktardılar


Haber Tarihi : 14-01-2018  

Mv.  ÖZKAYA DİNAR’DA GALERİCİLERLE GÖRÜŞTÜ

Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya memleketi Dinar’da galerici esnaflarıyla bir araya gelerek “Galericiler Sitesi” yapılması için bazı istişarelerde bulundu.

Uzun bir süredir Özkaya’nın projeleri arasında yer alan ve ilçenin ihtiyacı haline dönüşen galericiler sitesiyle alakalı olarak tespit edilen yerler karşılıklı olarak görüşüldü.

Milletvekili Ali Özkaya, yeni sanayi sitesi karşısında bulunan 125 Bin M2’lik bir alanın hazineden Toplu Konut İdaresi Başkanlığına (TOKİ) devir edildiğini galericilerin kendi araların anlaşmaları halinde TOKİ’ye sitenin yaptırılabileceğini söyledi.

Her şeyden önemlisi karşılıklı istişare edilerek ortak bir zeminde karar kılmak olduğunu belirten Özkaya şunları söyledi, “Anayol kenarında, trafiği aksatmayan, geni bir arazide galericiler sitesi çok daha mantıklı olur. Sanayi karşısında 125 bin m2 lik bir alan TOKİ’ye devir edildi. TOKİ şimdiye kadar bu tür bir proje yapmadı. TOKİ başkanımızla konuştuk. Yapabileceklerini söylediler. Ancak biz kendi aramızda konuyla alakalı esnaflarımızla birlikte mutabakata varalım. Dinar’da yapacağımız projelerimizle birlikte 15 yıl sonra nüfus artışı gerçekleşir. İleriyi düşünerek en geniş yerde karar kılmamız gerekir. Önerilerinizi alıp proje çalışmaları yapalım. Her galerici esnafına kaç m2 yer olması lazım bu gibi tespitleri yapmamız gerekiyor. 5 kişilik bir heyet kuralım. Bu heyet talepleri toplayarak bize iletsin. Şimdiden bir karar vermeyelim. Önce hedefimizi belirleyelim, TOKİ ile konuşalım ve bir sonuca ulaşalım” dedi.

Galericiler Olumlu Yönde Bakıyor

AK Parti Milletvekili Ali Özkaya’nın galericiler sitesi önerisine sıcak bakan esnaflar kendi görüş ve fikirlerini aktardılar. İş yoğunluğunun olacağı en mantıklı bir yere yapılmasına taraf olan galerisi esnafları kaçar m2 yer istediklerini kendileri belirleyecek.

(Ramazan Gürbüz)


Haberle İlgili Ziyaretçi Yorumları
Bu haberle ilgili henüz hiç ziyaretçi yorumu yazılmamıştır. İlk yorumu yapmak için lütfen buraya tıklayınız...
  Ziyaretçi Yorumu
 
Bu Bölüme Ait Diğer Haberler