Dinar Haberleri Websitesine Hoşgeldiniz.
AK PARTİ KADIN KOLLARIN GÜLLALE ÇAĞLI DÖNEMİ

Gerçekleşen konuşmaların ardından kadın kolları yeni yönetim kurulu başkan ve üyelerinin seçimlerine geçildi. Yapılan seçimler sonucunda Gül Lale Çağlı Ak Parti Dinar Kadın Kolları Başkanı Oldu


Haber Tarihi : 04-02-2018  

AK PARTİ KADIN KOLLARIN GÜLLALE ÇAĞLI DÖNEMİ

Sunuculuğunu Ak Parti Kadın Kolları Yönetim Kuruşlu Üyesi Gül Türker’in yaptığı, Adalet ve Kalkınma Partisi Dinar İlçe 5. Kadın Kolları Olağan Kongresi Dinar Park Ala Salonunda gerçekleştirildi.

Güllale Çağlı’nın tek liste şeklinde kadın kolları başkanlığı seçimlerine girdiği kongrede eski Kadın Kolları Başkanı Zade Orhan’a teşekkür edilerek birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya, Hatice Dudu Özkal, Ak Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, Başmakçı Ak Parti İlçe Başkanı Ramazan Bozbaş, Dazkırı Ak Parti İlçe Başkanı Turgay Erdoğdu, Ak Parti Eski İlçe Başkanı Burhanettin Yüksel Dinar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Hakan Uyan, İl Genel Meclis Üyesi Hüseyin Demirkan,  İl Kadın Kolları Başkanı Ferda Öztürk, Haydarlı Belediye Başkanı Kadir Öcel, Tatarlı Belediye başkanı Ramazan Gümüş ve birçok delegenin katıldığı kadın kolları kongresinde konuşan Ak Parti İlçe Başkanı İdris Er şunları söyledi, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın her zaman övgüyle bahsettiği kadınlarımız kongremize hepiniz hoş geldiniz. Siyasette gençlerimiz ve kadınlarımız çok önemlidir. Evlere kadar girip seçim çalışmalarında bulunan Ak Kadınlarımızla birlikte 2019 seçimlerinde birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarımızı yürüteceğiz” dedi.

Dinar’daki Kadın Kolları Kongresinde konuşan Ak Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven ise, Dinar’da Ak Parti’ye hizmet etmiş olan bütün kadınlara teşekkür ettiğini, bundan sonra da birlik ve beraberlik içerisinde siyasi çalışmaların devam edeceğini ifade etti”

Afyonkarahisar’ın Ak Partili kadın milletvekili Hatice Dudu Özkal’da, kongrelerin çok önemli olduğunu, çünkü bunun bir kan değişi olarak nitelendirdiğini belirtti.

Son olarak konuşan Ak Parti Milletvekili Ali Özkaya ise, siyasi partilerin en önemli süreçlerinin kongreler olduğunun altını çizerek şunları söyledi, “Yan kademelerde bile aynı ana kademelerde olduğu gibi büyük bir coşkuyla kongreler yapılıyor. Ak Parti millete hizmet eden dünya siyasetinde adını altın harflerle yazdırmış bir partidir. Her zaman oy oranımızı artıran bir parti olduk. Bizim partimizde her şeyden önce istişare etmek gelir. Biz istişarelerle başarıya ulaştık. Ben varsam parti var, ben yoksam parti yok gibi bir tutum içerisinde olmadık. Çünkü Ak Parti varsa biz varız, Ak Parti yoksa hiç birimiz yokuz. Eski Dinar kadın kolları başkanımız Zade Orhan hanıma bu arada teşekkür etmek istiyorum. Yeni seçilen kardeşimiz Gül Lale Çağlı hanıma da görevinde başarılar diliyorum.” Dedi.

Gerçekleşen konuşmaların ardından kadın kolları yeni yönetim kurulu başkan ve üyelerinin seçimlerine geçildi. Yapılan seçimler sonucunda Gül Lale Çağlı Ak Parti Dinar Kadın Kolları Başkanı Oldu.

Ak Parti Kadın Kolları Yeni Yönetim Kurulu İsim Listesi

Başkan Güllale Çağlı, Üyeler: Vahide Memiş, Seval Vargül, Zehra Demirel, Gül Türker, Ayşe Baytaroğlu, Ayşegül Soylu, Seyhan Akgün, Şule Özçelik, Türkan Emeksiz, Hatice Tığlı, Öznur Uğur, Cennet Yılmaz, Serpil Oğuz ve Zeliha  Özpınar.

(Ramazan Gürbüz)


Haberle İlgili Ziyaretçi Yorumları
Bu haberle ilgili henüz hiç ziyaretçi yorumu yazılmamıştır. İlk yorumu yapmak için lütfen buraya tıklayınız...
  Ziyaretçi Yorumu
 
Bu Bölüme Ait Diğer Haberler