Dinar Haberleri Websitesine Hoşgeldiniz.
DİNAR ALTIN ŞEHİR (Sadece altını eksik)-4
Köşe Yazısı Tarihi : 14-04-2011       
Mehmet Tekin
guneydekultur@hotmail.com

( Dinar Yazıları )
Bunların hepsi Dinar'ın içinde gerçekleştirilebilecek şeyler. Böyle bir projeye cesaretle bakabilmek için, yola küsmüş uyuntu bir şehir görüntüsü veren Dinar'ın ana caddesinin iki tarafının iş yerleri ile donatılması gerekirdi. Neden böyle yapıldı bilinmez.Ama iş işten geçmiş değil.Kimsenin tekeline girmesine,rant sağlamasına izin verilmeden ana yol üzerine yüzlerce standart iş yerleri açılmalı,geçen araçlar Dinar'dan bir hatıra almadan geçmemelidir.
Bunlar sadece aklımıza gelen tekliflerdir. Hemşehrilerimizin zihinlerinde daha ne fikirler var, Allah bilir. Dileriz bir gün bu fikirleri paylaşmak nasip olur. Ama asıl ihtiyaç, bunları ele alacak toplum önderleri ve idarecilerdir.
Bu teklifleri her söyleyişimde sorumluluk üstlenmesi gereken kişilerin kulaklarının biraz daha kapandığını, bu konulardan biraz da uzaklaştıklarını fark etmemek mümkün değil. Ama ben, çocuklarımıza torunlarımıza karşı en küçük bir sorumluluk duygusu taşıyorsak,en azından bazıları üzerinde düşünmemiz Dinar'a ve gelecek nesillere karşı vefa borcumuzun bir gereğidir diye düşünüyorum.
Yoksa Dinar, yine her hafta 10-15 düğünün olduğu, şehrin düğünlerle devamlı çalkandığı, insanların düğünden düğüne savrulduğu gece yarılarına kadar çalgıların çalındığı, sanki kanunlar bazı kişilere işleyip bazılarına işlemiyormuş gibi, düğünlerde gece gündüz demeden tabancaların atıldığı bir 'maganda şehir' olarak gösterilmeye devam edecek, hep yerinde sayacaktır. Yazık değil mi bu güzel insanlara, bu güzel şehre?(Bitti)
LÜTFEN DÖRT BÖLÜM OLARAK YAYINLANAN BU YAZIYI BÜTÜN OLARAK OKUYUNUZ TEŞEKKÜRLER
Yazıyla İlgili Ziyaretçi Yorumları

Mehmet Bey fikirlerinizi sonuna kadar destekliyorum.Dinar attık şahlanıp görkemli mazisinnden bir kesit olmalıdır.nacizane fikrim
şehir antik titatro kazıları tamamlanarak turizme açılmasıdır ( 04-06-2012 / 11:18:07 )

Mehmet Arslan

doğru söze ne denir dinarı büyük köye çevirdiler sorumlular utansın ( 03-05-2011 / 23:08:09 )

Bayram Çelik
  Ziyaretçi Yorumu
 
Bu Yazarın Diğer Yazıları