Dinar Haberleri Websitesine Hoşgeldiniz.
YİNE OTOGAR PROBLEMİ
Köşe Yazısı Tarihi : 09-12-2015       
Yaşar Sağlam (Yönetici)
info@dinarhaberleri.com

( YORUM )

YİNE OTOGAR PROBLEMİ

Değerli Dostlar;

Dinar’ın köy garajı ve şehirlerarası otobüs terminali problemi bitmiyor. Belediyece yapılan duyuru ile, bir süredir cumartesi pazarı yerindeki köy ve kasaba garajıyla, şehirler arası otobüs terminalinin İyaş yanındaki otobüs terminaline alındığını öğrendik.

Yani bu konuda tekrar geriye bir dönüş yaşandı, bu sefer köy garajıda aşağıya alınmış oldu. Dinar halkının uzun zamandan beri yaşadığı zorluk ve çaresizlik bir kere daha nüksetti.

Şehirlerarası otobüs terminalinin Cumartesi pazarındaki ana yol yanına alınması yolcu indirme ve bindirme yeri olarak buranın kullanılması halkı biraz rahatlatmıştı. Ama kalıcı bir çözüm değildi. İyaş yanındaki otogarın şehire uzak oluşu, firmaların veya belediyenin otogar- şehir arasında düzenli servis aracı bulundurmaması halkı zor durumda bırakıyordu. Özellikle şehirlerarası otobüslerin gece yarılarında İyaş karşısında yolcu indirmeleri, şehre girmemeleri ayrı bir probleme neden oluyordu.

Bu konuda Dinar’da yaşayan birisi olarak Dinar dışındaki çok sayıda tanıdığımdan bu işkencenin mutlaka bitirilmesi gerektiği yönünde yakınmalar almaktayım. Yine bu dostlardan bazılarından sırf bu sıkıntıyı yaşamamak için Dinar’a gelip gitmeyi istemediklerini çokça dinledim.

Köy ve kasaba arabalarının otogara alınmış olması ayrı bir problemdir. Başta Dombayovası ve Çölovasından gelen araçlar olmak üzere, herhalde yine yolcularını Opet yakınlarında indirecek ve yine buradan alıp dönüş yapacaklardır. Yani ilçeye gelen vatandaşlar herhalde otogarda inerek merkeze gelmeyecekler veya dönüşlerinde de otogara kadar gitmeyeceklerdir.

Öncelikle ilgililerden öğrenmek istediğim konu şudur;

Köy garajı ve şehirlerarası arası indirme ve bindirme yeri olarak kullanılan Cumartesi pazarı ve asfalt yanındaki mevcut terminaller neden otogara alındı ?

Belediyemizin mevcut otogarda yaşanan ve bundan sonra da yaşanacak olan sıkıntılara karşı alacağı tedbirler nelerdir?

Belediyece otogar konusunda daha önce dile getirilen alternatifler ne aşamadadır?

Vatandaşlarımız  bu soruların cevaplarını merak etmektedirler.

Daha yaşanılır bir Dinar umuduyla saygılarımla…

Yazıyla İlgili Ziyaretçi Yorumları

Bence cok yerinde bir karar dinar sehir merkezinin o görüntülerden kurtulması lazım
Her yer baraka oldu o barakalarin yikilip ilçemize daha güzel bir görünüm verilebilir insanlar yol ortasindan otobüslere bindiriliyor bence hoş bir uygulama degildi belediyenin almış oldugu kararı sonuna kadar destekliyorum ( 20-12-2015 / 10:44:53 )

Ali Selcuk

soruların cevabı açıktır belediye başkanı yıllardır dinarı seviyorum edebiyatı ve yalanı ile halkı kandırmaktadır hazinenin yerine işgal ettir sonrada garajı taşı sıfıra sıfır elde var kocaman sıfır ( 12-12-2015 / 13:37:07 )

Magdur Vatandaş
  Ziyaretçi Yorumu
 
Bu Yazarın Diğer Yazıları