Dinar Haberleri Websitesine Hoşgeldiniz.
HİKAYE BU YA…
HİKAYE BU YA… Değerli okurlarım ; Bu gün sizlerle bir hikayeyi paylaşmak istiyorum. Hikaye şöyle ; Bir akıl hastalıkları hastanesinde hastaların sürekli problem çıkarmaları her gün yeni bir olay yaratmalarından bıkan usanan idare düzeni sağlamak için bir toplantı yapar.Toplantının konusu hastaları sakinleştirmek için ne yapılmalıdır? Bu ...
Haber Tarihi : 31-12-2013  

HİKAYE BU YA…

Değerli okurlarım ;

Bu gün sizlerle bir hikayeyi paylaşmak istiyorum.

Hikaye şöyle ;

Bir akıl hastalıkları hastanesinde hastaların sürekli problem çıkarmaları her gün yeni bir olay yaratmalarından bıkan usanan idare düzeni sağlamak için bir toplantı yapar.Toplantının konusu hastaları sakinleştirmek için ne yapılmalıdır?

Bu toplantıya hastanenin tüm çalışanları davet edilir .Toplantıya katılanlara zaten  bildikleri yaşadıkları bu problem anlatılarak ne yapılabilir noktasında görüşleri istenir.

Bu toplantıda dişe dokunur bir çözüm önerisi gelmez. Başhekim katılımcılardan bu konuda düşünmelerini bir sonraki  toplantıda tekliflerini beklediğini ifade ederek toplantıyı sona erdirir.

Hastane  doktoru aklında  ne yapılabilir sorusuyla bahçede dolaşırken bir hastanın  bir taşın etrafında sürekli döndüğünü fark eder.

Hastaya yaklaşır ve sorar;

  • Hayırdır ne yapıyorsun ?

Hasta cevap verir;

  • Ne yaptığımı  görmüyor musun ? Tavaf ediyorum.

Bu cevabı duyan doktorun kafasında şimşekler çakar. Aranan çare bulunmuştur.Hemen Başhekime giderek tekrar toplanılmasını ister.

Toplantıda doktor keşfettiği çözüm yolunu izah eder.

-Bahçenin ortasına büyükçe bir taş koyalım , hastaların bu taşın etrafında tavaf etmesini  isteyelim.Hastalara tavaf sırasında sessiz olmaları gerektiğini , başkalarına zarar vermemek gerektiğini de söylersek istediğimiz sükuneti sağlamış oluruz.

Çözüm kabul edilir ve bahçenin ortasına büyükçe bir taş konulur . gerekli izahatlar yapılarak hastalardan tavaf etmeleri istenir.

Her şey istedikleri gibi olur. Hastalardan ses seda çıkmaz olur.Durumdan memnun olan yetkililer topluca bir odaya çekilip kahve içmeye karar verirler.

Epey bir zaman sonra odanın pencerelerine atılan taşlar ve kırılan camların gürültüsüyle irkilirler ve hep birlikte telaşla dışarı çıkarlar.Hastaların binayı taşladığını görürler.İlk karşılaştıkları hastaya sorarlar.

-Ne yapıyorsunuz böyle , biz size ne tembih etmiştik , hani sessizce tavaf edecektiniz…

Hasta cevap vermiş;

-Beyim tavaf bitti şimdi hep beraber şeytan taşlamaya başladık…

 

2014 yılının sağlık mutluluk getirmesi dileklerimle.Hoşça kalın...31.12.2013


Haberle İlgili Ziyaretçi Yorumları
Bu haberle ilgili henüz hiç ziyaretçi yorumu yazılmamıştır. İlk yorumu yapmak için lütfen buraya tıklayınız...
  Ziyaretçi Yorumu
 
Bu Bölüme Ait Diğer Haberler