Dinar Haberleri Websitesine Hoşgeldiniz.
CEZAEVİNE ULAŞIM MESELESİ
CEZAEVİNE ULAŞIM MESELESİ Değerli okuyucular, bildiğiniz gibi ilçemize yeni bir cezaevi yapıldı. Bu cezaevi Dinar’a yaklaşık 5Km mesafede Dikici Köyündedir. Bu yazım Dinar Cezaevinin ulaşım problemiyle ilgilidir. İşte henüz fark edilmeyen, özellikle yetkililer tarafından görülmeyen bir problemden bahsedeceğim. Hani derler ya derdi olmayan deveyi görmez…Gerçekten ...
Haber Tarihi : 09-06-2017  

CEZAEVİNE ULAŞIM MESELESİ

Değerli okuyucular, bildiğiniz gibi ilçemize yeni bir cezaevi yapıldı. Bu cezaevi Dinar’a yaklaşık 5Km mesafede Dikici Köyündedir. Bu yazım Dinar Cezaevinin ulaşım problemiyle ilgilidir.

İşte henüz fark edilmeyen, özellikle yetkililer tarafından görülmeyen bir problemden bahsedeceğim. Hani derler ya derdi olmayan deveyi görmez…Gerçekten çok sayıda mağduriyete neden olan bu sıkıntıyı bizzat şahit olmasaydım bende bilemezdim.

Cezaevinde yakınlarını ziyarete gelenlerin yaşadığı bir ulaşım sıkıntısı var. Bu insanlar otobüsle veya dolmuşlarla Dinar Otogarına geliyorlar, taksi tutanlar için ulaşım kolay. Ya taksiye verecek parası olmayanlar veya taksi tutmayı bilmeyenler işte onların işi zor.

Otogarda cezaevinin nerede olduğu sorulup tarifle öğrenildikten sonra o zorlu yürüyüş başlamaktadır. Yaşlı bir kadın, belli ki yanında gelini, biri henüz sırtta diğeri elinden tutularak yürüyebilen iki küçük çocuk, ellerinde pazar torbaları, yağmur yaş, sıcak demeden bu 5Km lik yolu yürümeye başlıyorlar.

Gidiş yolu boyunca belki de cezaevindeki yakınlarını görecek olmalarının verdiği buruk sevinçle o 5Km lik yol otura kalka tamamlanıyor.

Dönüşte de aynı sıkıntı yaşanıyor. Çocukları susadığı için benden su isteyen yaşlı bir kadın;

  • Ah ! Kardaşım, oğlan cezaevinde elde yok avuçta yok, evlat işte görelim diye geliyoruz. Bu yollarda rezil oluyoruz, çocuklar su dediler tutturdular, ah kaderim ah!

İşte böyle bir sıkıntımız var. Bu sıkıntının ortadan kalkması gerekmektedir. Dinar cezaevine ziyarete gelenler, otogardan binecekleri dolmuşla, cezaevine giderek ziyaretlerini yapıp yine bir dolmuşla otogara dönmeliler.

Bu konuda görev sanırım belediyemizindir. Sayın yetkililerden bu konuya duyarlık göstermelerini bekliyorum.  

Saygılarımla.

09.06.2017


Haberle İlgili Ziyaretçi Yorumları
Bu haberle ilgili henüz hiç ziyaretçi yorumu yazılmamıştır. İlk yorumu yapmak için lütfen buraya tıklayınız...
  Ziyaretçi Yorumu
 
Bu Bölüme Ait Diğer Haberler